Wykłady
Naszym partnerem merytorycznym jak każdego roku jest firma, oferująca szkolenia dla elektroników, EMC for Business.
Wykłady odbędą się w sali na parterze, która pomieści 120 osób.
Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny!
Naszym partnerem merytorycznym jak każdego roku jest firma, oferująca szkolenia dla elektroników, EMC for Business.
Wykłady odbędą się w sali na parterze, która pomieści 120 osób.
Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny!
EMC4Business, Tomasz Utkowski
Zakłócenia elektromagnetyczne (EMI/EMC) w instalacjach fotowoltaiki. Pomiary, potencjalne skutki i sposoby redukcji zaburzeń EM.
Siemens/Gamma, Michał Marcinowski
Zagadnieniu nowej energii towarzyszą konkretne rozwiązania techniczne. Jednym z najistotniejszych dziedzin która jest związana z upowszechnieniem nowej energii jest energoelektronika. Jest kluczowa jeśli chodzi o elektryfikację napędów, przetwarzanie energii pozyskiwanej ze słońca oraz wiatru, układach ładowania oraz w układach bateryjnych do napędów czy magazynów energii. Wyzwania jakie stoją przed konstruktorami układów energoelektronicznych wymagają coraz większej wiedzy nie tylko z elektroniki, ale również chłodzenia, związanych z ciepłem zagadnień strukturalnych czy zapewnienia odpowiedniej niezawodności.
onsemi, Rafał Moskal, Regional Account Manager
Zapraszamy na prezentację na temat tego, jak technologia SiC rewolucjonizuje systemy UPS oraz ESS (Energy Storage Systems). Odkryj, jak synergistyczne wykorzystanie płyt ewaluacyjnych onsemi i nowatorskich symulatorów opartych na PLECS może przyspieszyć procesy projektowania i testowania
riskCE, Piotr Gajos
Komisja Europejska i Rada w lipcu 2023 roku wprowadziły nowe rozporządzenie dotyczące baterii 2023/1542, które po 17 latach zastąpiło dyrektywę bateryjną BD 2006/66/EC. Zmiana jaka nastąpiła w tym czasie w technie, normalizacji oraz unijnej legislacji jest ogromna. Dlatego też nowe rozporządzenie wprowadza duże zmiany tak w podziel baterii, podejściu do oceny zgodności oraz obowiązków spoczywających na producentach baterii. Naturalnie pojawia się pytanie, czy to jest rewolucja, a może ewolucja …a może jeszcze coś innego za tym się kryje?
Zapraszam na prelekcje podczas której opowiem o unijnej harmonizacji techniczno-prawnej, jej celach, a przede wszystkim opowiem o rozporządzeniu bateryjnym, jego etapach wdrożenia oraz stawianych wymaganiach.
Wurth Elektronik, Oliver Opitz, Vice President, Wireless Connectivity & Sensors
Etteplan Andrzej Suszyński, Software Developer, Project Manager oraz Daniel Grudzień, Software Developer, Team Manager
Podczas wystąpienia „Nowoczesne rozwiązania do zarządzania systemami parkowania” zaprezentujemy innowacyjne podejścia, które rewolucjonizują sposób, w jaki zarządzamy przestrzenią parkingową. Skupimy się na zaawansowanych technologiach monitorowania miejsc parkingowych przy użyciu kamer oraz systemach nawigacyjnych, które wskazują dostępne miejsca. Omówimy dynamiczne cenniki, opcje rezerwacji oraz integrację z miejskimi usługami, a także automatyzację ładowania pojazdów elektrycznych. Wnikliwie przeanalizujemy statystyki zajętości parkingów, które wspierają efektywne zarządzanie ruchem w miastach. Na koniec skupimy się na innowacyjnych rozwiązania, eliminujących bariery parkingowe, co zrewolucjonizuje korzystanie z przestrzeni parkingowych.
Grass Energy / Politechnika Warszawska MEiL Leszek Karski SEMI Central Eastern Europe Senior Manager Mieszko Max Dropiński
Efekty w postaci: wdrażania SDGs, zwiększenia konkurencyjności oraz dodatkowych wartości przy sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju (ESG). Podczas prezentacji omówimy, jak zaawansowane technologie półprzewodnikowe wspierają transformację energetyczną, od zwiększenia wydajności paneli fotowoltaicznych i magazynowania energii, po zastosowania w inteligentnych sieciach energetycznych oraz elektromobilności. Przyjrzymy się również, jak wygląda łańcuch dostaw tych najbardziej skomplikowanych urządzeń obliczeniowych na świecie.
Phoenix Contact Paweł Zientarski, Business Development Manager
Niezawodne dostawy energii i większa samowystarczalność dzięki magazynowaniu energii. - Znaczenie technologii połączeń elektrycznych dla bezpieczeństwa i niezawodności Budynki prywatne i komercyjne są coraz częściej wyposażane w systemy fotowoltaiczne. Jak jednak wypełnić lukę czasową pomiędzy dostępnością energii ze źródeł odnawialnych a zapotrzebowaniem na energię? Łącznikiem jest magazynowanie energii elektrycznej. Ich bezpieczeństwo i niezawodność zależą również od zastosowanej technologii połączeń elektrycznych.
Arizo Piotr Trybek
W ostatnich latach systemy zasilania bateryjnego oraz alternatywne źródła energii stały się jednymi z głównych filarów rozwoju technologicznego na świecie. Coraz nowsze generacje produktów elektronicznych zapewniają większą wydajność na coraz mniejszej przestrzeni. Oznacza to, że wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną wytwarza się więcej ciepła, które należy skutecznie rozproszyć, aby zapewnić prawidłowe działanie urządzeń i ich długowieczność. Materiały termoprzewodzące przeżywają szybki wzrost i ewolucję, co prowadzi do znaczących możliwości rynkowych i ogromnego potencjału dla każdej z docelowych branż.