Wykłady

Naszym partnerem merytorycznym jak każdego roku jest firma, oferująca szkolenia dla elektroników, EMC for Business, która przygotowała 2 wykłady.

W 2024 wykłady poprowadzą również firmy Interphone Service, Tespol i Tektronix, Manufacturing Partners, Dacpol, CE4Product. Zobacz szczegóły poniżej.

Wykłady odbędą się w sali na parterze, która pomieści 120 osób.

Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny!

8:45

Kluczowe Kompetencje Hardware Designera ( KKHD projektanta elektroniki) i inżyniera EMC. O projektowaniu PCB, elektroniki na najwyższym poziomie w polskich zespołach R&D.

EMC4Business, Tomasz Utkowski

Elektronika funkcjonalna, zgodna z EMC, RED, LVD (CE) i oczywiście wszystko szybko, tanio i w międzyczasie. Jakie okoliczności nas ograniczają w codziennej pracy nad Hardwarem? Co ułatwia, a co utrudnia współpracę na produktem? Kompetencje miękkie i twarde. Technologia, projekty i komunikacja, relacje. Co nam daje wiedza o działaniu organizmu człowieka? Jak sobie ułatwić życie w R&D? Praca nad zrozumieniem siebie i innych w pracy inżyniera.

9:30

Baterie - zróbmy to odpowiedzialnie!

Manufacturing Partners, Włodzimierz Babś

Włodzimierz Babś - założyciel firmy Manufacturing Partners przedstawi zagadnienia związane z wyzwaniami przed jakimi stoją firmami projektującymi urządzenia zasilane bateriami. Poprawne zaprojektowanie pakietu bateryjnego to zadanie niełatwe, ale to dopiero część wyzwania. Jak zaprojektować cały cykl życia baterii? Jak zadbać o jej jak najwydajniejszy recykling? A może umożliwić baterii jej naprawialność? Jak zadbać o to aby nie padła łupem złodziei? A może od razu zaplanować jej "drugie życie"? Jak wpisać się w nowe wymagania prawne stawiane pakietom bateryjnym? Wspólnie poszukamy odpowiedzi w oparciu o aktualny stan wiedzy i przykłady rozwiązań z rynku.

10:15

Praktyczne wskazowki dotyczace wykorzystania aparatury pomiarowej w procesie projektowania urzadzen elektronicznych.

Tektronix, Tadeusz Asyngier

Aparatura pomiarowa jest wykorzystywana w dzialach R&D na kazdym etapie konstrukcyjnym. Poczawszy od tworzenia koncepcji, prototypowania, wstepnego uruchomienia, po testy zgodnosciowe i ostateczna kontrole jakosci. W trakcie wystapienia przedstawione zostana praktyczne rady dotyczace wykorzystania aparatury pomiarowej firmy Tektronix.

11:00

Rozwój zespołu w branży elektronicznej - jak skutecznie wdrażać nowe osoby nie obciążając lidera i współpracowników?

KROK Sp. z o.o., Time4Tape Plus Sp. z o.o. , Ewa Załupska

Moment, w którym dostajemy zielone światło na zatrudnienie nowej osoby do zespołu jest bardzo optymistyczny. Cieszymy się, że wreszcie ludzie zostaną odciążeni, że wyjdziemy na prostą z liczbą zadań. Tymczasem to dopiero początek podróży. Jak w takim razie podejść do wyboru nowej osoby do zespołu w branży elektronicznej? Jak realnie wesprzeć zespoły inżynierskie we wdrażaniu nowych osób na pokład? Co zrobić, aby wizja świetlanej przyszłości po zatrudnieniu nowego pracownika nie zamieniła się w jego rezygnację z pracy po okresie próbnym?

11:45

Jeden biznes, dwie perspektywy: elektronika z punktów widzenia zakupów i sprzedaży

Interphone Service, Grzegorz Ilczuk

Mamy dla Was coś naprawdę specjalnego - zapraszamy na wystąpienie, gdzie Grzegorz Ilczuk, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży produkcji elektroniki, pracujący w firmie InterPhone Service Sp. z o.o., podzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. To nie będzie typowa prezentacja, to spotkanie, które pozwoli Wam zrozumieć tajniki zarządzania w branży, odkryć zarówno wyzwania, jak i te fascynujące możliwości, jakie niesie za sobą obie strony tego biznesu. Jeśli jesteście zainteresowani tym, co dzieje się w świecie elektroniki z perspektywy zarówno zakupów, jak i sprzedaży, to jest to spotkanie dla Was. Dołączcie do nas w luźnej atmosferze, z dużą dawką humoru i pełnym zaangażowaniem. Przygotujcie swoje pytania i bądźcie gotowi na ciekawą dyskusję. To będzie niezapomniane wydarzenie. Widzimy się na wystąpieniu!

12.30

Projekt Tech Hub PFR – jako wsparcie finansowe dla polskich przedsiębiorstw wysokotechnologicznych

Polski Fundusz Rozwoju, Tomasz Piotrowicz

13:00

A practical approach to secure IoT solutions

Wurth Elektronik, Adithya Madanahalli

Secure connection from the field to the cloud always creates a major challenge in any modern IIoT solution. In the wake of new upcoming legislations with respect to data security and privacy, this challenge becomes more pressing. The European Commission (EC) has announced the adoption of a Delegated Act to the Radio Equipment Directive (RED), which establishes different cybersecurity requirements that manufacturers, importers and distributors must meet to market their wireless devices and products in the European Union. This act, referred to in the Article 3(3) of the RED aims to ensure a higher level of cybersecurity in such devices, and to strengthen consumers' confidence in them. In this presentation, a practical approach to the development of IIoT security will be presented. The complexity of norms and regulations will be broken down to simple requirements in hardware, software and cloud. Going by the “Security-by-design” approach, solutions will be presented to overcome the same. Finally, a unique solution to secure IoT connectivity will be presented which with a zero-touch approach not only ensures secure provisioning of devices in the field but also the entire device lifecycle management at scale.

13:45

Bezpieczeństwo elektryczne. Wstęp do certyfikacji produktu EEE na rynek USA – NRTL (Approval/Listing), Factory Inspection, certification process

CE4Product, Łukasz Kneć

Na wykładzie podejmę temat tzw. certyfikacji urządzeń elektrycznych i elektronicznych na rynek USA z perspektywy bezpieczeństwa elektrycznego. Poruszę zagadnienie w odniesieniu do wymagań OSHA oraz przedstawię koncept laboratoriów NRTL, zakresu ich akredytacji oraz wydawanych przez nie APPROVAL/LISTING dla produktu. Będzie też kilka słów o schemacie (ogólnym) przebiegu procesu certyfikacji na podstawie moich doświadczeń z agencjami NRTL jak UL , ETL oraz MET

14:30

Materiały termoprzewodzące – na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni produkt

Dacpol, Marcin Mierzejewski

Wykład będzie zawiera informacje na temat podstawowych właściwości materiałów termoprzewodzących oraz omówienie ich cech, na które te właściwości mają wpływ. Znajomość opisywanych parametrów ułatwi określenie kryteriów doboru odpowiedniego rozwiązania.