Wykłady

Naszym partnerem merytorycznym jak każdego roku jest firma, oferująca szkolenia dla elektroników, EMC for Business, która przygotowała 2 wykłady.

W 2024 wykłady poprowadzą również firmy Interphone Service, Tespol i Tektronix, Manufacturing Partners, Dacpol, CE4Product. Zobacz szczegóły poniżej.

Wykłady odbędą się w sali na parterze, która pomieści 120 osób.

Wstęp na wszystkie wykłady jest wolny!

8:45

Kluczowe Kompetencje Hardware Designera ( KKHD projektanta elektroniki) i inżyniera EMC. O projektowaniu PCB, elektroniki na najwyższym poziomie w Polskich zespołach R&D.

EMC4Business, Tomasz Utkowski Elektronika funkcjonalna, zgodna z EMC, RED, LVD (CE) i oczywiście wszystko szybko, tanio i w międzyczasie. Jakie okoliczności nas ograniczają w codziennej pracy nad Hardwarem? Co ułatwia, a co utrudnia współpracę na produktem? Kompetencje miękkie i twarde. Technologia, projekty i komunikacja, relacje. Co nam daje wiedza o działaniu organizmu człowieka? Jak sobie ułatwić życie w R&D? Praca nad zrozumieniem siebie i innych w pracy inżyniera.

9:30

Baterie - zróbmy to odpowiedzialnie!

Manufacturing Partners, Włodzimierz Babś

Włodzimierz Babś - założyciel firmy Manufacturing Partners przedstawi zagadnienia związane z wyzwaniami przed jakimi stoją firmami projektującymi urządzenia zasilane bateriami. Poprawne zaprojektowanie pakietu bateryjnego to zadanie niełatwe, ale to dopiero część wyzwania. Jak zaprojektować cały cykl życia baterii? Jak zadbać o jej jak najwydajniejszy recykling? A może umożliwić baterii jej naprawialność? Jak zadbać o to aby nie padła łupem złodziei? A może od razu zaplanować jej "drugie życie"? Jak wpisać się w nowe wymagania prawne stawiane pakietom bateryjnym? Wspólnie poszukamy odpowiedzi w oparciu o aktualny stan wiedzy i przykłady rozwiązań z rynku.

10.15

Sztuczki na oscyloskopie

wspólny wykład firm Tespol i Tektronix, Maciej Hołubowicz

11:00

...

...

11:45

Wykład przygotowany przez partnera merytorycznego, EMC4B

EMC4B, Tomasz Utkowski

12.30

Jeden biznes, dwie perspektywy: elektronika z punktów widzenia zakupów i sprzedaży

Interphone Service, Grzegorz Ilczuk

Mamy dla Was coś naprawdę specjalnego - zapraszamy na wystąpienie, gdzie Grzegorz Ilczuk, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży produkcji elektroniki, pracujący w firmie InterPhone Service Sp. z o.o., podzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. To nie będzie typowa prezentacja, to spotkanie, które pozwoli Wam zrozumieć tajniki zarządzania w branży, odkryć zarówno wyzwania, jak i te fascynujące możliwości, jakie niesie za sobą obie strony tego biznesu. Jeśli jesteście zainteresowani tym, co dzieje się w świecie elektroniki z perspektywy zarówno zakupów, jak i sprzedaży, to jest to spotkanie dla Was. Dołączcie do nas w luźnej atmosferze, z dużą dawką humoru i pełnym zaangażowaniem. Przygotujcie swoje pytania i bądźcie gotowi na ciekawą dyskusję. To będzie niezapomniane wydarzenie. Widzimy się na wystąpieniu!

13.15

Tytuł

Wurth Elektronik, Wurth Elektronik CBT, Piotr Gierwiatowski, Tomasz Renkiel

14.15

Bezpieczeństwo elektryczne. Wstęp do certyfikacji produktu EEE na rynek USA – NRTL (Approval/Listing), Factory Inspection, certification process

CE4Product, Łukasz Kneć

Na wykładzie podejmę temat tzw. certyfikacji urządzeń elektrycznych i elektronicznych na rynek USA z perspektywy bezpieczeństwa elektrycznego. Poruszę zagadnienie w odniesieniu do wymagań OSHA oraz przedstawię koncept laboratoriów NRTL, zakresu ich akredytacji oraz wydawanych przez nie APPROVAL/LISTING dla produktu. Będzie też kilka słów o schemacie (ogólnym) przebiegu procesu certyfikacji na podstawie moich doświadczeń z agencjami NRTL jak UL , ETL oraz MET

15.00

Materiały termoprzewodzące – na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni produkt

Dacpol, Marcin Mierzejewski

Wykład będzie zawiera informacje na temat podstawowych właściwości materiałów termoprzewodzących oraz omówienie ich cech, na które te właściwości mają wpływ. Znajomość opisywanych parametrów ułatwi określenie kryteriów doboru odpowiedniego rozwiązania.