Dodatkowe atrakcje

Wraz z TEK.day Wrocław 2024 odbędą się także pokazy i imprezy towarzyszące. Dowiedz się, z czego jeszcze możesz skorzystać.


SZKOLENIE FIRMY MASTERS, EMBETECH
Szczegóły i zapisy na stronie www.masters.com.pl
FORUM ELEKTORNIKI POLSKIEJ
Zapisy na Forum Elektroniki Polskiej: jmalecki@best-supply.pl

8:30
13.03

Jeśli nie LoRaWAN, to co? - SZKOLENIE MASTERS


08:30
Rejestracja oraz networking
09:00
Prezentacja w zakresie portfolio elementów i wsparcia technicznego Masters Prowadzący: Roman Litwin (Masters)
09:30
Prezentacja rozwiązań radiowych na pasmo SubGHz oraz 2,4GHz z oferty firmy ST Microelectronics Prowadzący: Szymon Panecki (ST Microelectronics)
10:00
Wprowadzenie do sieci IPv6 na przykładzie stosu embeNET 1. co to jest, do czego służy, gdzie się sprawdza 2. porównanie z innymi standardami: LoRa, ZigBee, Bluetooth mesh 3. przewagi techniczne i nowoczesne rozwiązania sieciowe 4. architektura systemu i stosu 5. Matter a stos embeNET Prowadzący: Łukasz Krzak (Embetech)
11:00
Warsztat praktyczny - uruchomienie sieci na płytkach ewaluacyjnych MASTERS z układem STM32WL. Część 1: 1. Przedstawienie narzędzi, 2. Uruchomienie stosu sieciowego. Prowadzący: Mateusz Kubaszek, Łukasz Krzak (Embetech)
12:00
Przerwa na lunch
13:00
Warsztat praktyczny - uruchomienie sieci na płytkach ewaluacyjnych MASTERS z układem STM32WL. Część 2: 1. Wbudowane usługi sieciowe: diagnostyka (ENMS) i podgląd danych o sieci w platformie webowej embeNET Portal, 2. Uruchomienie komunikacji w standardzie MQTT-SN i podłączenie się do platformy chmurowej poprzez MQTT, 3. Implementacja własnych usług na warstwie UDP. Prowadzący: Mateusz Kubaszek, Łukasz Krzak (Embetech)
14:30
Podsumowanie i dalsze kroki: 1. symulator sieci i inne wsparcie Embetech dla klientów, 2. przegląd dokumentacji i materiałów on-line, 3. dyskusja. Prowadzący: Mateusz Kubaszek, Łukasz Krzak (Embetech)
15:00
Prezentacja rozwiązań Masters uzupełniających rozwiązania Embetech 1. moduł w oparciu o STM32WL umożliwiający wykorzystanie stosu EmbeNET 2. moduły LTE i LPWA jako dostęp do sieci Internet dla stosu EmbeNET (border router) Prowadzący: Dariusz Nowakowski (Masters)wę, numerację?

  • Tematyka: Sieci IPv6 mesh w praktyce, na przykładzie stosu sieciowego embeNET i płyt ewaluacyjnych MASTERS; praktyczne narzędzia w postaci płytek rozwojowych z mikrokontrolerem STM32WL produkcji Masters, a także stosu protokołów embeNET, umożliwiającego realizację niezawodnej łączności bezprzewodowej w wysoce skalowalnej sieci kratowej, opartej o IPv6.
  • cele szkolenia dowiesz się jakie cechy posiadają sieci kratowe nowej generacji oparte o protokół 6TiSCH, poznasz praktyczne aspekty tworzenia oprogramowania komunikacyjnego dla urządzeń IoT, a planowane ćwiczenia pozwolą na uruchomienia prostej sieci komunikacyjnej typu MESH sprawdzisz w jaki sposób niezawodnie podłączyć urządzenia końcowe do różnych platform IoT wykorzystując protokół MQTT. dowiesz się jakie występują na rynku nowe technologie i trendy w obszarze komunikacji
  • bezpłatne materiały dla uczestników komplet próbek elementów umożliwiających stworzenie aplikacji radiowej (układ STM32WL, IPD/balun, zestaw kwarców i elementów pasywnych, antena, złącze radiowe) zestaw uruchomieniowy firmy ST Microelectronics wybrany z puli dostępnych na szkoleniu
  • link na stronę szkolenia: https://www.masters.com.pl/pl/workshops/schedule/schedule-preview/18/19
16.00
13.03

Forum Elektroniki Polskiej


16.00 – 16.30
Powitanie uczestników
16.30 – 17.00

Prezentacja - Jacek Małecki Chiny – dane makroekonomiczne, edukacja, demografia oraz branża elektroniczna w liczbach.
17.15 – 18.15

Gość specjalny – Tomasz Kowalski – Prezes Zarządu Polana Bikes oraz NKI Technologies. Chiny z perspektywy osoby mieszkającej tam od kilkunastu lat. Szczególny nacisk położymy na branżę elektroniczną, w której Tomasz działa bardzo aktywnie od dłuższego czasu na rynku chińskim i obecnie rozpoczyna działalność w Polsce.
18.15 – 18.45
Q & A oraz dyskusja uczestników spotkania